Tvoříme nové webové stránky školy. Omlouváme se tak za případné neaktuální informace na těchto stránkách, které brzy zaniknou.

       ŠKOLA | DRUŽINA | JÍDELNA | KALENDÁŘ AKCÍ | JÍDELNÍČEK | Š+Š | KE STAŽENÍ | KONTAKTY

  Novinky na webu:
2023-05-30: Přijměte naše pozvání na Den dětí a rodičů v neděli 4. června 2023. Více informací nalzenete na úvodní stránce.
2024-05-25: Na titulní stránce naleznete k přehrání video z animací, které vytvořili žáci pro Kozlí odpoledne.
2023-05-02: Na titulní stránce naleznete rozhodnutí o přijetí do prvního ročníku šk. roku 2023/2024.
2023-05-02: Zveme všechny zájemce na druhou etapu probouzení školní zahrady. Více informací naleznete na titulní stránce.
2023-04-25: Zpracovaný záznam z Jarního koncertu naleznete na úvodní stránce školy.
2023-04-11: Zveme všechny na Jarní koncert. Více informací na titulní stránce.
Všechny novinky...


Návštěvy:
Dnes: 38
Tento týden: 188
Celkem od 1. 1. 2014: 134122


Do projektu Edison se škola přihlásila v rámci poznávání kultur a jazyků. Studenti jsou v České republice šest neděl a právě jeden týden (3.2-7.2.2020) strávili na naší škole. Projektu se zúčastnilo celkem 16 zemí z celého světa. K nám zavítali tři stážisté z Ukrajiny, Indie a Turecka. Veškeré dojmy z milé návštěvy bychom vám představili prostřednictvím slohových prací našich žáků. Projekt tohoto typu byl pro nás zcela nový a jedinečný. Přinesl učitelům i dětem silné zážitky a nové zkušenosti s cizím jazykem a kulturou daných zemí.

Školní týden s cizinci

Na jeden týden v únoru k nám do školy přijeli cizinci. Ukrajinka Polina, Turek Safak a Ind Sunny. Každý z nich pro nás měl připravenou prezentaci o jejich zemi. Ukazovali nám na počítači, jak jejich země vypadá, jaké mají národní památky a také jsme tančili jejich lidové tance. Po celý týden s námi hovořili jenom anglicky. A dokonce s námi byli a na karnevalu a vyhlašovali ty nejlepší masky. Moc jsem si to s nimi užil a doufám, že k nám do školy ještě někdy nějací cizinci přijedou.
Jonáš Petr, 4.třídaTýden s cizinci 3. 2. – 7. 2.

První den jsme se těšili, až uvidíme cizince. Zatím jsme viděli jen jednoho ze tří a ten se jmenoval Sunny. Bylo to těžké pořád mluvit anglicky, ale zvládali jsme to. Druhý den přišel Safak, který povídal o své zemi Turecku. Na začátku jsme se rozehřáli malým tancem. Potom nám povídal o tureckých památkách, městech, budovách a plážích. Chvilku jsme si povídali a pak přišla nejzábavnější část. Povídal o pochoutkách, tradicích a jeho oblíbeném jídle. Tento den se ještě na nás přišla podívat Ukrajinka Polina. Představila nám svoji zemi. Naučil jsem se mnoho nových slov. Třetí den jsme si povídali se Sunnym o Indii a trochu jsme si zatančili. Moc mě to bavilo. Ve čtvrtek jsme šli do družiny a tam jsme si zatančili, kreslili tureckou vlajku a psali jména v jiných jazycích. V pátek jsme měli karneval. Safak a Polina vybírali nejlepší masky. Bohužel jsem nevyhrál. Celý týden byl suprový, bylo dobré takhle vyzkoušet angličtinu.
Erik Cetkovský, 4.třídaTýden s cizinci

V týdnu od 3. do 7. února u nás ve škole byli tři cizinci – Polina z Ukrajiny, Safak z Turecka a Sunny z Indie. Návštěva se mi moc líbila a to proto, že jsme se dozvěděli spoustu nového o jejich zemích. Dozvěděli jsme se třeba, že v Turecku jí na zemi a také, že v Indii se hodně tančí. Mluvili jsme s nimi anglicky, ale občas nám řekli i něco v jejich mateřském jazyce. My jsme jim na oplátku namalovali na památku obrázky. Návštěva se mi moc líbila, byla přátelská a byla s nimi legrace.
Pepa Pokora, 4.třídaProjekt Edison

Když jsem se dozvěděla, že k nám do školy přijedou na výměnný pobyt studenti z cizích zemí, byla jsem nadšená. Nic takového jsem ještě nikdy nezažila! Dny před tím se mi zdály nekonečné. Ale dočkala jsem se. V pondělí 3.2. k nám do školy přijeli- jedna studentka a dva studenti. Jmenovali se Polina, Safak a Sunny. Polině je dvacet let a pochází z Ukrajiny. Safakovi je třiadvacet let a pochází z Turecka. A Sunnymu je devatenáct let a pochází z Indie. Fascinovalo mě, jak plynule mluví anglicky. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací o jejich zemích.
Bára Navrátilová, 5. třídaProjekt Edison

Minulý týden nás přijeli navštívit do ZŠ Šťáhlavy studenti- z Indie Sunny, z Turecka Safak a z Ukrajiny Polina. Přijeli se podívat, jak to tady funguje. Řekli nám něco o své Zemi, o své rodině a hlavně o sobě. Zjistili jsme, že i mladí studenti dokážou být opravdu dobří v angličtině. Zjistili jsme, že angličtinu má opravdu cenu se učit. Domluvíte se s ní snad úplně všude. Byli s námi na každoročním karnevalu. Předali jsme jim spoustu dárků a oni nám spoustu úžasných chvilek. Na karnevalu nás učili jejich tance a my zase naše. Když jsme se museli s nimi rozloučit, dostalo se i na slzičky. Jsme strašně rádi, že přijeli, chybí nám!
Linda Fišerová, 5. třídaNezapomenutelný týden v ZŠ

Minulý týden do naší Základní školy Šťáhlavy přijeli díky Projektu Edison tři cizí studenti- Polina z Ukrajiny, Safak z Turecka a Sunny z Indie. Přijeli k nám proto, aby nám v anglickém jazyku řekli něco o sobě a o své zemi. Naučili nás dokonce nějaké jejich typické tance, nějaké hry a slovíčka. Dozvěděli jsme se, jaká typická jídla se u nich vaří. Viděli jsme jejich vlajky. V pátek se s námi rozloučili na našem tradičním karnevalu a někteří z nás i brečeli. Byl to pro nás nezapomenutelný zážitek a věřím, že pro ně také. Budou nám moc chybět.
Karolína Bendová, 5. třídaⒸ 2008 - 2023 Základní škola Šťáhlavy, vytvořil Jaroslav Juha juha@juhacr.net
Provozováno v datové infrastruktuře JUHA-IP