Celkem od 1. 1. 2014: 89224

ÚNOR V ZŠ ŠŤÁHLAVY

První půlrok školní práce byl završen ve čtvrtek 31. 1. předáním pololetního vysvědčení. Na načerpání nových sil využili žáci víkend prodloužený o den pololetních prázdnin. A JEDEME DÁL!

Ve čtvrtek 7. 2. navštívili naši školní družinu Vilém Dubnička a Zdeněk Lahoda s písničkovým pořadem „Normálně nezpívám“. V rozporu s názvem zazpívali řadu svých veselých písniček, ale také seznámili děti s tím, jak se tvoří verš a rým, jak se text doplní melodií a jak vlastně taková písnička vzniká. Ve druhé části pořadu děti s jejich pomocí novou písničku vymyslely a také zazpívaly. Dětem se veselé písničkové tvoření moc líbilo. Každý žák obdržel nové CD s nahrávkou „Duo Dubnička – Lahoda“, které bylo zahrnuto v ceně vstupenky. Záznam „naší“ písničky je možné najít na youtube, podobně jako mnoho dalších písniček z jiných škol.

Hlavní náplní pátečního dopoledne 15. 2. byl maškarní rej. Děti se toho dne oblékly do zajímavých převleků a masek. Bylo velmi těžké vybrat z velkého množství originálních masek ty nejlepší, nakonec 3 nejoriginálnější z každé třídy byly oceněny drobnou odměnou a bouřlivým potleskem. Následovala diskotéka, při které předvedla své taneční dovednosti většina děvčat. Po prvních odvážlivcích se připojili i někteří chlapci. Moc jsme si to všichni užili.

Ve středu 20. 2. se již potřetí v tomto školním roce uskutečnil projekt MIXXXÉR. O náplni činností v jednotlivých hodinách rozhodovali tentokrát třeťáci. A tak jsme cestovali po světě, navštívili některé kontinenty a poznali tamní zvířata. Nechyběly ukázky těchto zvířat a způsobu jejich života na interaktivních tabulích. Žáci vyhledávali důležité údaje z encyklopedií a na internetu, sestavovali přehledy a myšlenkové mapy a řešili rébusy a přesmyčky. Na konci 4hodinového projektového vyučování jsme se museli z cest po světě vrátit zase zpátky do školních lavic. Ale stálo to určitě za to.

Na poslední únorový týden a začátek března letos připadly jarní prázdniny. Někdo ještě vyrazil za sněhem na hory či jiné rodinné dovolené, v každém případě mohly děti načerpat spoustu sil do další školní práce.

za ZŠ Šťáhlavy Mgr. Hana Radová
a Mgr. Hana Šťovíčková