Celkem od 1. 1. 2014: 89225

ZŠ ŠŤÁHLAVY

Když jsme se po Velikonocích vrátili do školních lavic, čekal nás ve čtvrtek 25.4. další z projektů Mixxér. Tentokrát jsme se věnovali tématu „Orientace v čase, jaro, Velikonoce, zvířata a rostliny na jaře. Během práce v pětičlenných týmech nechybělo společné vytváření myšlenkové mapy, luštění křížovek a hádanek, práce s interaktivní tabulí, skládání puzzlí, hlavolamy a písničky.

V pátek 26.4. se rozjeli vybraní žáci ze zájmového kroužku Mladý zdravotník do Vejprnic, aby naši školu reprezentovali v oblastním kole “Soutěže mladých zdravotníků I. stupně“. Pod vedením Saši Drohobetského se od listopadu připravovali nejen teoreticky, ale i prakticky, aby své vědomosti a dovednosti zúročili právě v této soutěži. Díky odbornému vedení a pečlivé přípravě se dvěma družstvům podařilo obsadit 1. a 2. místo. Vítězové se dále připravují k postupu do krajského kola, které proběhne 8.6. opět ve Vejprnicích. Členy úspěšné soutěžní hlídky jsou: Sára Tofl ová, Julie Vanišová, Katka Kudrová, Matěj Sedláček a Anežka Mužíková. Děkujeme za vzornou reprezentaci a držíme palce do dalšího kola.

Po půl roce žáci 4. a 5. ročníku opět navštívili dopravní hřiště v Blovicích. Teoretické vědomosti páťáci prokázali v závěrečném testu, po splnění většina obdržela průkaz cyklisty. V praktické části už zdatně a bez problémů zdolávali všechny křižovatky a nástrahy dopravního hřiště, což musí čtvrťáci v příštím roce ještě dotrénovat. V pátek 17.5. navštívilo naši školu sférické kino. Nejmladší žáci zhlédli pořad „Přátelé uvnitř lidského těla“. Uvnitř nafukovací kopule se odehrával příběh tří kamarádů, kteří virtuálně cestovali lidským tělem a coby bílé krvinky sváděli boj s viry. Zábavnou a věku odpovídající formou si děti upevnily nutnost umývání rukou. Příběh se dětem velmi líbil, většina měla svoji první zkušenost s takovýmto způsobem promítání. Ty starší zase zaujal pořad o vesmíru, vzniku sluneční soustavy a života na planetě Zemi. V úterý 21.5. měli žáci zpestřenou výuku o besedu a praktické ukázky práce sokolníků nejen s dravými ptáky. Svými leteckými kousky nás pobavili krkavec Ferda, výři Kuba a Barča a orel Bohouš. Na konci besedy děti mile překvapilo štěně kokršpaněla, který bude v budoucnu sokolníkům pomáhat při jejich práci.

za ZŠ Šťáhlavy Mgr. Hana Radová a Mgr. Hana Šťovíčková