Celkem od 1. 1. 2014: 89225

KONEC ŠKOLNÍHO ROKU

Školní rok je za námi, horké dny vybízely spíše k vodním radovánkám než k plnění školních povinností a učení, ale my museli ještě vydržet. I přes všechny závěrečné prověrky, testy a zkoušení nám zbyl čas i na ostatní akce.

Na konci května se prvňáčkové společně s dětmi z MŠ vydali při stopovačce za hledáním pokladu. Během cesty děti plnily nejen poznávací úkoly, ale bylo i dostatek prostoru na pohybové aktivity. Jejich putování bylo úspěšné a sladce odměněno.

Ve středu 29. 5. navštívili žáci 4. a 5. třídy na zámku Kozel výstavu korunovačních klenotů. Na okamžik se přenesli do doby vlády Karla IV., jehož socha je přivítala u vstupu. Překvapením bylo, že tak mohutná socha se dala snadno nadzvednout, byla totiž z polystyrénu. Nejlákavější byla ukázka replik korunovačních klenotů, kromě toho žáci zhlédli ukázky dobového oblečení, obutí a zbraní. Nejvíce je zaujal meč štěstí, který prý dobrým duším splní po pohlazení jejich přání.

V pátek 7. 6. se uskutečnil ve sportovní hale již 4. ročník olympiády v atletickém víceboji. Ze čtyř zúčastněných škol jsme obsadili 3. místo. Všem sportovcům za jejich reprezentaci, snahu a výkony děkujeme.

V pondělí 10. 6. se rozjeli žáci 2. – 5. ročníku na školní výlet do Prahy. Cílem jejich poznávání byla zvířata v ZOO. Nejvíce nás zaujalo dovádění opic a goril, plavecké kousky tuleňů, tučňáků a ledního medvěda. Svojí elegancí nás potěšily žirafy, neopomněli jsme ani slony. Neuvěřitelné horko jsme chladili u stříkacích fontán, zmrzlinou a ledovou tříští. Tradičními nákupy suvenýrů jsme výlet zakončili.

Podruhé do naší školy přijelo Kino na kolečkách, v pátek 14. 6. po setmění byla promítnuta česká pohádka „Čertí brko“. Předposlední červnový čtvrtek byl dnem velkého sportování, které proběhlo v rámci „Festivalu sportu“ v areálu za plzeňským obchodním centrem Plaza. Děti si mohly vyzkoušet přibližně 50 netradičních sportovních disciplín.

Závěrečný školní projekt Mixér byl zaměřen na jazykové dovednosti našich žáků. Poznávali anglicky mluvící země světa, poslouchali a zpívali anglické písničky a „odjeli na dovolenou s kufrem plným anglických slov“.

za ZŠ Šťáhlavy Mgr. Hana Šťovíčková a Mgr. Hana Radová