Celkem od 1. 1. 2014: 97446

ÚNOROVÉ A BŘEZNOVÉ UDÁLOSTI V ZŠ ŠŤÁHLAVY

Všichni žáci naší školy dostávají zdarma v rámci projektu Ovoce do škol od fi rmy Bovys ovoce, zeleninu nebo ovocný džus. V měsíci únoru proběhla ve všech třídách ochutnávka ovoce a zeleniny. Nejdříve žáci přiřazovali text s názvem a informacemi ke každému plodu. Ne vždy to bylo jednoduché, protože v ochutnávce byly i plody, které žáci neznají a rodiče je běžně nekupují. Na závěr bylo vše rozkrájeno, ochutnáno a snědeno.

16. 2. přicházely děti do školy s objemnými taškami a důvod? Konal se tradiční maškarní karneval. V Sokolovně ve Šťáhlavech se tančilo a soutěžilo. Bylo se na co dívat, ale bylo i těžké z krásných masek vybrat několik nejhezčích. Tři nejpovedenější masky z každé třídy dostaly malou odměnu a všichni ostatní velkou pochvalu za pěkné masky.

Již několikátým rokem se 17 žáků naší školy pod vedením paní ředitelky Lenny Dianové vydalo na týdenní lyžařský kurz do Železné Rudy. Když byl dopoledne velký mráz, zasportovali si v tělocvičně, trochu se učili a odpoledne už vyráželi na svahy. Z mrazivého týdne se však všichni vrátili maximálně spokojeni a nadšeni.

Začátkem měsíce března navštívily všechny třídy DEPO v Plzni, kde se zúčastnily interaktivní výstavy s názvem „Jak se točí peníze“. Tento velmi zajímavý program byl zaměřen na rozvoj fi nanční gramotnosti. Děti plnily různé úkoly, při kterých měly možnost vydělat si peníze a ukládat si je na svou platební kartu. Závěrem mohl každý žák přeměnit své virtuální peníze na ty skutečné a celý svůj získaný fi nanční obnos darovat na výcvik asistenčních pejsků.

15. 3. se ve Starém Plzenci konala recitační soutěž Básnička pod rotundou. I naši žáci se recitace zúčastnili. Tímto gratulujeme Anežce Mahdalíkové ze 2. třídy, která vyhrála kategorii určenou pro žáky druhých a třetích tříd.

Každým rokem v březnu je vyhlášena celostátní akce „Noc s Andersenem“, do které se naše škola letos také zapojila. Pro konání akce byl vybrán pátek 23. března. V tento den v šest hodin večer se u školy radostně scházely děti obtěžkány taškami, spacáky a karimatkami. Ve třídách se uklidily lavice a na zemi začaly vznikat různé spací koutky. Některé byly vyzdobeny hned několika plyšáky. Každá třída měla svůj připravený program zaměřený na knihy, pohádky a různé příběhy. Dětem se akce líbila a v sobotu ráno se ptaly, kdy se bude ve škole opět přespávat.

Informujeme, že v měsíci dubnu bude na školní zahradě probíhat sběr elektroodpadu.

Za ZŠ Šťáhlavy Mgr. Alena Löffelmannová a Jitka Čimerová