Celkem od 1. 1. 2014: 97445

Duben v ZŠ Šťáhlavy

4. dubna jsme na naší škole u slavnostního zápisu do 1. třídy přivítali 30 dětí. Děti byly velice šikovné, povídaly o své rodině, recitovaly básničky nebo zpívaly písničky, poznávaly písmenka a geometrické tvary, počítaly, hledaly rozdíly na obrázcích a malovaly kamarády. Za odměnu si ze školy odnášely veselé taštičky naplněné drobnými dárky a stavebnicí Lego.

4. dubna se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili na ZŠ v Nezvěsticích turnaje ve vybíjené. Nezískali sice medaili, ale pěkně si zasportovali a poznali prostředí své budoucí školy.

Nakladatelství Kosmas vyhlásilo výtvarnou soutěž „Miss záložka“. Žáci malovali návrhy záložek do knihy. Z 306 účastníků porota vybrala 30 nejlepších návrhů. Z naší školy se mezi vítězi umístili Nikola Birnerová, Martina Peroutková, Ema Nováková a Vít Batěk. 26. 4. se konalo v plzeňské prodejně knih slavnostní předání odměn. Výhry předával pan David Růžička, autor knihy Obři, trpaslíci, vodníci a skryté poklady.

27. dubna se 11 dětí z naší školy zúčastnilo okresního kola soutěže Mladý zdravotník.

Dvě družstva dětí se pod vedením pana vedoucího Saši Drohobeckého umístila na 1. a 3. místě. Do krajského kola postoupilo jedno družstvo. Velká gratulace a poděkování patří nejen všem dětem, ale i vedoucímu Sašovi Drohobeckému, který na naší škole vede kroužek Mladý zdravotník. Během měsíce dubna jsme si užili řadu pěkných slunných dnů. Mohli jsme proto pro zpestření výuky opět začít využívat pergolu a školní zahradu. Děti si v rámci prvouky užily také vycházky do okolí, při kterých pozorovaly změny v jarní přírodě.

Za ZŠ Šťáhlavy
Mgr. Alena Löffelmannová