NAŠE ŠKOLA | DRUŽINA | JÍDELNA | KALENDÁŘ AKCÍ | JÍDELNÍČEK | Š+Š | KE STAŽENÍ | KONTAKTY  Novinky na webu:
2020-06-19: Přidán jídelníček na týden od 22.6. do 26.6.2020.
2020-06-14: Přidán zápis ze zasedání školské rady ze dne 4.6.2020.
2020-06-14: Přidán jídelníček na týden od 15.6. do 19.6.2020.
2020-06-01: Přidán jídelníček na týden od 8.6. do 12.6.2020.
2020-05-27: Přidány informace o akcích na červen - schůzka zákonných zástupců budoucích prvňáčků a Den otevřených dveří (titulní strana, kalendář akcí).
2020-05-27: Přidán jídelníček na týden od 1.6. do 5.6.2020.
Všechny novinky...


Návštěvy:
Dnes: 1
Tento týden: 1
Celkem od 1. 1. 2014: 89224

NOVINKY ZE ZŠ ŠŤÁHLAVYNOVINKY ZE ZŠ ŠŤÁHLAVY Poslední březnový pátek jsme si připomněli v rámci akce „Noc s Andersenem“ výročí narození tohoto významného pohádkáře. Pro děti bylo při této akci největším lákadlem to, že mohly strávit noc se svými spolužáky ve škole. V 18 h nastoupily s plnou výzbrojí – karimatkami, spacáky, polštářky, nezbytnými plyšáky a dobrůtkami. Před spací částí se věnovaly různým úkolům – ty nejmenší pracovaly s pohádkou, skládaly puzzle, čtvrťáci se při své práci „setkali s malým princem“ a ti nejstarší v příběhu cestovali do vesmíru a objevovali novou planetu. Novinkou byla večerní výprava. Děti po skupinách prošly ztemnělou školní zahradou a za svitu lucerniček plnily jednoduché úkoly. Někteří vyráželi na trasu s drobnými obavami, ale nakonec společně vše dobře zvládli. A pak už přišlo na řadu očekávané stlaní a příprava pelíšků. „Večerníčkový“ fi lm někoho ukolébal k spánku, jiní si museli na spaní počkat déle, než bývá obvyklé doma ve svých postýlkách. Druhý den ráno v době, kdy jindy do školy teprve přicházejí, se tentokrát rozcházeli plni zážitků do svých domovů. V pondělí 1. 4. se otevřela naše škola pro veřejnost v rámci Dne otevřených dveří. Toho využili hlavně rodiče budoucích prvňáčků, kteří si se svými dětmi přišli školu prohlédnout. Ještě před samotným zápisem navštívily děti z MŠ se svými učitelkami své kamarády v 1. třídě, nahlédly do vyučování a společně si pohrály ve školní družině. Pak už následoval samotný zápis do 1. třídy. V letošním roce se jej zúčastnilo 23 dětí, rodiče některých požádali o odklad školní docházky. Většina dětí prokázala dobrou připravenost na školu, pochlubily se i znalostí písmen a číslic, nechyběla ani připravená básnička či písnička. Za svoji snahu a odvahu si domů odnášely několik drobných dárků.

Za zmínku určitě také stojí účast některých našich dětí v recitační soutěži „Básnička pod rotundou“ v základní škole ve Starém Plzenci. I přes vysoko nastavenou laťku a výbornou úroveň všech přednášejících se podařilo dvěma chlapcům dosáhnout na přední pozice. Pochvalu si zaslouží prvňáček Daniel Krpejš (3. místo) a žák 4. třídy Antonín Knapp (2. místo).

Samozřejmě děkujeme za vzornou reprezentaci i ostatním vystupujícím, kteří se neumístili. V druhé polovině dubna si žáci užívali velikonočních prázdnin. Tomu předcházelo v rámci hodin prvouky, výtvarné výchovy a praktických činností povídání o velikonočních zvycích a tradicích, vyrábění přáníček a velikonočních dekorací, zdobení vajíček či pletení pomlázek.


Mgr. Hana Šťovíčková a Mgr. Hana RadováⒸ 2008 - 2020 Základní škola Šťáhlavy, vytvořil Jaroslav Juha juha@juhacr.net
Provozováno v datové infrastruktuře JUHA-IP