Tvoříme nové webové stránky školy. Omlouváme se tak za případné neaktuální informace na těchto stránkách, které brzy zaniknou.

       ŠKOLA | DRUŽINA | JÍDELNA | KALENDÁŘ AKCÍ | JÍDELNÍČEK | Š+Š | KE STAŽENÍ | KONTAKTY  Novinky na webu:
2024-01-29: Hledáme kuchařku do školní jídelny. Více informací naleznete na titulní stránce a v sekci Pracovní příležitosti.
2024-01-05: Na titulní stránce a v sekci "Škola" jsme zveřejnili informace k zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2024/2025.
2023-12-22: Na titulní stránce naleznete záznam pásma koled, pořízeného žáky 3 - 5. ročníku.
2023-11-23: Na úvodní stránce naleznete informace k plánované stávce.
2023-11-09: Zveme všechny na Pozdimní koncert 2023 s první ochutnávkou tónů zrekonstruovaných šťáhlavských varhan. Více informací na úvodní stránce.
2023-10-24: Na úvodní stránce naleznete jízdní řád akce "Trolejbus plný hudby".
Všechny novinky...


Návštěvy:
Dnes: 30
Tento týden: 255
Celkem od 1. 1. 2014: 147080

Mimodn in a spchy k 3. ronku Z hlavyDne 28. listopadu 2012 se stala Radku Fierovi (ku 3. ronku Zkladn koly hlavy) neekan phoda. Vyprvl ji vem spolukm pi tdn vnon besdce. ci pi napnavm vyprvn ani nehlesli a po jeho astnm konci vichni spontnn Radkovi zatleskali. Odmnili ho tm za jeho hrdinsk in. Posute sami.

Toho dne odpoledne pobval Radek venku a prochzel se ulic.

Nhle uslyel hlas, kter ho oslovil. Radek zjistil, e na nj s obtemi vol pn, kter se v zahrad za plotem opr o strom. Kdy se Radek piblil k plotu, star pn mu povdl, e spadl ze stechy pes plot na ciz zahradu a e neme chodit. Radek rychle zareagoval. Podal pnovi pes hradbu ebk a pak jet hlku. Avak zdravotn stav pna se rychle zaal zhorovat. Pn u nemohl udlat ani krok. Radek svm pohotovm jednnm pivolal pomoc dosplch, kte pak zavolali rychlou zchrannou slubu. Osmdestiestiletho pna odvezla sanitka a byl ihned hospitalizovn v nemocnici. Jet ped Vnoci pila do koly pan a pedala pan editelce dkovn dopis pro Radka. Pe se v nm: Podkovn Radku Fierovi ze Z hlavy, kter dne 28. 11. 2012 pivolal pomoc star osob v osad Bernka ve hlavech. Radek Fier zachrnil lidsk ivot, kdy zrannmu hrozilo podchlazen z dvodu zrann, kter si zpsobil. Dkuj Mertlovi, Star Plzenec. Za tento mimodn hrdinsk in dostal Radek od tdn uitelky pochvalu s podkovnm a na pamtku drek - propisovac tuku s Radkovm jmnem.

V prosinci 2012 se ci 2. 5. ronku zkladn koly zapojili do vtvarn soute Poznej kvalitu, vyhraj kvalitu , kterou vyhlsila spolenost REID Creative, a.s.. Vtvarn ztvrnn tohoto neobvyklho tmatu bylo pro dti mladho kolnho vku velmi nron. Pi vtvarn vchov s ky trpliv pracovaly uitelky Mgr. Ivana Kantnerov a Mgr. Jana kardov a jejich psoben se vyplatilo. Zatkem ledna 2013 pily kynm 3. ronku Patricii Paurov a Denise Tyrov potovn zsilky. Po jejich oteven byla dvata i vichni jejich spoluci velmi pjemn pekvapeni. Oblky obsahovaly blahopn organiztora soute k umstn na 4. 10. mst v republikov souti a tak ceny vdeck kalkulaky znaky SHARP se 131 funkcemi. Tdn uitelka malm malkm pogratulovala k spchu a dvky pepychov potaky ukzaly ostatnm km jako motivaci pro dal vtvarnou prci.

Z inu Radka Fiera a spch ky Patricie Paurov a Denisy Tyrov m Zkladn kola hlavy velkou radost a tmto jim jet jednou dkuje a blahopeje.


Za Z hlavy tdn uitelka 3. ronku Mgr. Ivana Kantnerov
Ⓒ 2008 - 2024 Základní škola Šťáhlavy, vytvořil Jaroslav Juha juha@juhacr.net
Provozováno v datové infrastruktuře JUHA-IP