Celkem od 1. 1. 2014: 97445

PROSINCOVÉ UDÁLOSTI V ZŠ ŠŤÁHLAVY

Naši žáci se zúčastnili česko-slovenského projektu „Záložka do knih spojuje školy“. Tento projekt již podesáté vyhlásila knihovna Jiřího Mahena v Brně ve spolupráci se Slovenskou pedagogickou knihovnou v Bratislavě. Letošní téma znělo „List za listem baví mě číst“. Na základě velikosti naší školy a počtu žáků nám byla vybrána partnerská škola v obci Chmelóv nedaleko Žiliny. Žákům z Chmelóva jsme poslali balíček 25 nejkrásnějších záložek, které vytvořily děti ve školních družinách. Stejný počet záložek jsme dostali od žáků ZŠ Chmelóv. Vyměnili jsme si také přátelské dopisy, na mapě Google jsme si vyhledali Chmelóv a prohlédli si fotografi e obce a jejího okolí. Pro děti to byla zajímavá a obohacující zkušenost.

Jako každý podzim začali naši žáci 2. a 3. tříd jezdit v rámci výuky TV na kurzy plavání do Plzně.

V úterý 3.12. žáci navštívili vánoční burzu, kterou pořádala místní MŠ. Mohli si zakoupit drobné dárečky a perníčky pro své blízké.

Ve čtvrtek 5.12. si děti z páté třídy připravily představení spojené s mikulášskou nadílkou v čele s Mikulášem, pěti andílky a třemi čertíky. Ve středu 11. 2. se žáci 5. třídy poprvé zúčastnili přírodovědné olympiády konané v ZŠ Nezvěstice. Z pěti škol se naše skupinka ve složení Vítek Batěk, Michal Šimek a Barbora Navrátilová umístila na krásném 3. místě. Na toto umístění jsme velmi hrdí, protože ostatní soupeři byli ze šestých ročníků a gymnázia. Děti nadchla hlavně práce s mikroskopem, vědomostní poznávačka a kvíz.

Ve čtvrtek 12.12. k nám do školy zavítaly lektorky s projektem Finanční gramotnost. Akce byla pro 4. a 5. třídu. Žáci byli rozděleni do čtyřčlenných skupin. Děti si vytvořily fi ktivní postavu s platem na jeden měsíc, se kterým musely hospodařit, aby pokryly veškeré náklady a zbylo jim i na fi nanční rezervu tak, jak to chodí v reálném životě. Za fi ktivní peníze si nakoupily opravdové dobroty a drobné předměty.

V pátek 13.12. pokračoval 2. turnaj v miniházené v místní sportovní hale.

Ve středu 18.12. se děti proměnily ve vánoční skřítky v rámci projektu Proměny. Zvláště ty menší se vyřádily v kompletních kostýmech doplněných malbou na obličejích. Tentýž den žáci zazpívali na návsi koledy u vánočního stromku. I přes menší účast dětské hlásky krásně zněly a přinesly nám sváteční náladu. Za žáky a všechny pracovníky školy přejeme šťastný a úspěšný nový rok.

za ZŠ Šťáhlavy
Mgr. Kateřina Pražáková, Martina Pešicová, Mgr. Kateřina Vinická