Tvoříme nové webové stránky školy. Omlouváme se tak za případné neaktuální informace na těchto stránkách, které brzy zaniknou.

       ŠKOLA | DRUŽINA | JÍDELNA | KALENDÁŘ AKCÍ | JÍDELNÍČEK | Š+Š | KE STAŽENÍ | KONTAKTY  Novinky na webu:
2024-03-19: Zveme vás na Vajíčkoden. Více informací na titulní stránce.
2024-01-29: Hledáme kuchařku do školní jídelny. Více informací naleznete na titulní stránce a v sekci Pracovní příležitosti.
2024-01-05: Na titulní stránce a v sekci "Škola" jsme zveřejnili informace k zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2024/2025.
2023-12-22: Na titulní stránce naleznete záznam pásma koled, pořízeného žáky 3 - 5. ročníku.
2023-11-23: Na úvodní stránce naleznete informace k plánované stávce.
2023-11-09: Zveme všechny na Pozdimní koncert 2023 s první ochutnávkou tónů zrekonstruovaných šťáhlavských varhan. Více informací na úvodní stránce.
Všechny novinky...


Návštěvy:
Dnes: 24
Tento týden: 188
Celkem od 1. 1. 2014: 149669

Putovn za dravciDlouho oekvanou a nejvznamnj listopadovou udlost vzkladn kole bylo putovn za dravci do Starho Plzence. Teky, tvrky a pky pivtalo nevldn pten duikov rno 2. listopadu, ze kterho se neekan vyklubal pekrsn podzimn den zalit sluncem. Opt dme prostor km, tentokrt 5. ronku, kte tento vlet popsali ve svch slohovch pracch.

Zprce Ondeje Sedlka:

Clem naeho pho vletu bylo fotbalov hit ve Starm Plzenci, kde pro ns bylo pipraveno vyprvn o dravch ptcch a ukzky zpsobu jejich lovu. Nejdve ns sokolnci seznamovali sjednotlivmi druhy dravc a o kadm znich jsme se dozvdli mnoho novch a zajmavch informac. Pak nm dvali kontroln otzky, na kter jsme museli sprvn odpovdat. Kdo odpovdl sprvn, dostal hezkou cenu. Ke konci besedy nm pedvedli ukzky lovu jednotlivch dravc. Byla tam cel ada dravch ptk, kte ij jak u ns, tak i vcizin, nap. kn, sokol, potolka, jestb, ost, sek, sova plen, putk, vr velk, orel, sup a karano.

Hodn m zaujalo, jak jsou tito ptci ndhern a jak vci se dokzali nauit. Cel program se mi moc lbil!

Maruka ubrtov dodala:

Zna koly sprvn zodpovdl otzku sokolnk Honzk Nosek. Vyhrl velk kalend Dravci 2013. Honzk tak vypoutl zruky sokola vtou: Le, sokole, le! U to vypadalo, e se sokol ani nevrt. Potom nm sokolnci ukzali lov dravc. Mli ki zkuny na navijku skolem a klikou. Toili klikou a kuna bela. Dravci ji honili a nakonec ji chytili. Pan sokolnk nazval kunu turbokuna, protoe bela opravdu hodn rychle. Nejvc m zaujal velk sup. Tak se mi lbilo karano, kter chodilo jako dinosaurus a vjimen jen tak popoltvalo. Vlet se mi moc lbil, ale trochu m bolely nohy.


(za Z hlavy Mgr. Hana Radov a Mgr. Hana ovkov)
Ⓒ 2008 - 2024 Základní škola Šťáhlavy, vytvořil Jaroslav Juha juha@juhacr.net
Provozováno v datové infrastruktuře JUHA-IP