Tvoříme nové webové stránky školy. Omlouváme se tak za případné neaktuální informace na těchto stránkách, které brzy zaniknou.

       ŠKOLA | DRUŽINA | JÍDELNA | KALENDÁŘ AKCÍ | JÍDELNÍČEK | Š+Š | KE STAŽENÍ | KONTAKTY  Novinky na webu:
2024-01-29: Hledáme kuchařku do školní jídelny. Více informací naleznete na titulní stránce a v sekci Pracovní příležitosti.
2024-01-05: Na titulní stránce a v sekci "Škola" jsme zveřejnili informace k zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2024/2025.
2023-12-22: Na titulní stránce naleznete záznam pásma koled, pořízeného žáky 3 - 5. ročníku.
2023-11-23: Na úvodní stránce naleznete informace k plánované stávce.
2023-11-09: Zveme všechny na Pozdimní koncert 2023 s první ochutnávkou tónů zrekonstruovaných šťáhlavských varhan. Více informací na úvodní stránce.
2023-10-24: Na úvodní stránce naleznete jízdní řád akce "Trolejbus plný hudby".
Všechny novinky...


Návštěvy:
Dnes: 36
Tento týden: 261
Celkem od 1. 1. 2014: 147086

JNOV AKTIVITY V ZKLADN KOLE HLAVYDne 1. jna byla na na kole zahjena innost zjmovch krouk. Z deseti nabzench jich bylo oteveno sedm. Nov zkladn kola zajiuje Potaov krouek oddlen pro mlad a star ky, Logopedii a Krouek nminy. Po ron pauze byl znovu oteven krouek ikulov. K nejoblbenjm pat ji tradin Orientln tance. Prostednictvm agentury Rytmik je organizovan innost krouk Fltna a Florbal. Celkem se zjmov innosti zastuje 85 k koly.


V ter 22. jna absolvovali ci 4. a 5. ronku vuku na dopravnm hiti v Blovicch. Po teoretick pprav nsledovala atraktivnj praktick st - jzda na kolech v ulicch s kiovatkami, kruhovmi objezdy a elezninm pejezdem. V dopravnch situacch se ci chovali podle dopravnch znaek a svteln signalizace na semaforech. Zdokonalili se tm v roli cyklisty i chodce. Vuka byla hrazena z prostedk koly a dopravu na tuto akci zajistila pro ky 4. a 5. tdy zdarma organizace BESIP.

Bn koln prce byla ve stedu 6. listopadu rozsvcena mimodn vydaenm divadelnm pedstavenm Pohdka o dvancti mskch. Netradin modern pojet pohdky nadchlo mal i velk divky. ci byli vtaeni do dje nejen v roli herc ale i aktivnho publika.

tvrtek 14. 11. 2013 byl v zkladn kole mimodnm dnem. Prvn a druhou vyuovac hodinu se kola zpstupnila vem rodim. Pi Otevenm vyuovn mohli sledovat prci svch dt v roli k, prci dvojic, skupin a cel tdy. Nkdy byli do vuky i zalenni a stali se aktivnmi tvrci prce i kontrolory. koln lta si svoj ptomnost pipomnlo celkem 68 dosplch a ci mli ze svch blzkch ve td velkou radost. Ve stejn den odpoledne byl cel arel zkladn koly oteven irok veejnosti. V rmci Dne otevench dve se pilo podvat mnoho oban, bvalch k a zamstnanc. Velk zjem projevili i rodiny s malmi dtmi a budoucmi kolky. Velmi pozorn naslouchali prvodcm, ktermi se pro tyto chvle stali zamstnanci koly. S velkm zjmem si prohldli vechny vnitn i vnj prostory arelu. Srovnvali, kladn vnmali i hodnotili zmny a rekonstrukce, ktermi zkladn kola v poslednch pti letech prola. Zajmali se i o to, co kola nabz nad rmec bn koln innosti. Mal dti si vyzkouely sezen v lavicch, kreslen na tabuli, pohrly si se svmi kamardy ve koln druin.

Zkladn kola si velmi v projevenho zjmu rodi i veejnosti.


Za Z hlavy Mgr. Jana kardov a Mgr. Ivana Kantnerov
Ⓒ 2008 - 2024 Základní škola Šťáhlavy, vytvořil Jaroslav Juha juha@juhacr.net
Provozováno v datové infrastruktuře JUHA-IP