Tvoříme nové webové stránky školy. Omlouváme se tak za případné neaktuální informace na těchto stránkách, které brzy zaniknou.

       ŠKOLA | DRUŽINA | JÍDELNA | KALENDÁŘ AKCÍ | JÍDELNÍČEK | Š+Š | KE STAŽENÍ | KONTAKTY  Novinky na webu:
2023-11-23: Na úvodní stránce naleznete informace k plánované stávce.
2023-11-09: Zveme všechny na Pozdimní koncert 2023 s první ochutnávkou tónů zrekonstruovaných šťáhlavských varhan. Více informací na úvodní stránce.
2023-10-24: Na úvodní stránce naleznete jízdní řád akce "Trolejbus plný hudby".
2023-10-20: Zveřejnili jsme záznam z představení Šíleně smutná princezna. K okamžitému přehrání na úvodní stránce, ke stažení v plné kvalitě v sekci Ke stažení > Videa.
2023-10-16: Zveme všechny na 8. školní bál a Trolejbus plný hudby. Více info na úvodní stránce www.zsstahlavy.cz
2023-10-05: Přinášíme vám záznam ze šťáhlavské Noci kostelů 2023 a vystoupení děti ZŠ. On-line ke zhlédnutí na úvodní stránce školy, nebo v sekci Ke stažení > Videa k dispozici v plné kvalitě.
Všechny novinky...


Návštěvy:
Dnes: 44
Tento týden: 215
Celkem od 1. 1. 2014: 142853

jnov udlosti v na koleJsou za nmi prvn dva koln msce, bhem nich si prvkov pomalu zvykali na nov prosted, nov pan uitelky a nov kamardy, ti star se pomalu probrali z przdninovho reimu a snn a vraceli se do reality.

Aby mohli po sv prci nleit relaxovat, spousta dt se od jna zapojila do innosti zjmovch krouk. Ti, co holduj pohybu, mohou navtvovat fl orbal, street dance i tance nejen orientln. Pro ikulky kola nabz krouek keramiky, tvoiv krouek a krouek pvecko-recitan. Pro ty, kte se chtj dozvdt jet nco navc, je v nabdce vdeck krouek a klub anglitiny. Kadou stedu je km k dispozici koln knihovna, kde si mohou vybrat dle svho gusta oblben knihy.

V pondl 15. 10. se rozjeli ci 1.3. ronku do plzeskho divadla Alfa na pedstaven Ti silci na silnici. Po hodin velk legrace, dobr zbavy a psniek se vichni vraceli spokojeni do koly. Sv zitky z divadelnho pedstaven pak vtvarn vyjdili v hodin vtvarn vchovy.

V sobotu 20. 10. vybran kyn svmi veri a psnikou pivtaly u pleitosti Vtn obnk nae nejmen obnky. Odmnou za jejich vystoupen jim byl potlesk novopeench rodi a obas i pl nkterho mrouska.

V pondl 22. 10. probhl poprv projekt Mixxxxxr, tentokrt v reii 5. ronku. V jednotlivch tdch pracovali ci v ptilennch skupinch sloench ze vech pti ronk prvk, druhk, tek, tvrk a pk. Tmatem bylo esko slav narozeniny. ci pracovali se slepou mapou R, uili se v n orientovat, poznvali sttn symboly, dozvdli se nap., jak se podle povsti dostal lev do znaku, doplovali slova do hymny a sestavovali text druh sloky, skldali obrzek prask pamtky a vzpomnali na dal, hrav si spotali daje tkajc se R a nakonec namalovali ptiposchoov narozeninov dort. Netradin den se vydail a vichni se t na dal prosincov. Po nronm projektovm dni se v ter 23. 10. rozjeli ci 4. a 5. ronku do Blovic na dopravn hit. Po teoretick sti si mohli nabyt vdomosti vyzkouet a ovit v praxi na dopravnm hiti.

29. a 30. 10. mohli ci odpovat a trvit voln as dle sv libosti, protoe mli podzimn przdniny.

Nsledujc den ve stedu 31. 10. odpoledne jsme se setkali s ky a jejich rodii pi tvoiv dln Cesta svtluek. Spolenm silm dt a rodi vznikaly neuviteln druhy svtlek, lucerniek, lampink, kter mohly dti ihned vyzkouet bhem krtkho prvodu na obc. Akce byla zakonena na koln zahrad vystoupenm tajemnho pirta a ukzkou jeho dovednost s ohnm.


za Z hlavy
Mgr. Hana ovkov
a Mgr. Hana Radov
Ⓒ 2008 - 2023 Základní škola Šťáhlavy, vytvořil Jaroslav Juha juha@juhacr.net
Provozováno v datové infrastruktuře JUHA-IP