Celkem od 1. 1. 2014: 89225

ŘÍJNOVÉ UDÁLOSTI V ZŠ ŠŤÁHLAVY

Máme za sebou první školní měsíc, i prvňáčci už se plně zapojili do školního ruchu, zvykli si na plnění svých povinností, na své spolužáky a začali spolu s ostatními žáky navštěvovat zájmové kroužky, které se v tomto měsíci již rozběhly. Naše školní knihovna i letos nabízí spoustu zajímavých knih, které si děti s velkou oblibou chodí půjčovat.

V úterý 1. října se žáci 4. a 5. třídy vydali do Plzně do Depa na interaktivní výstavu s názvem Já, hrdina. Účastníci byli rozděleni do dvou skupin, kdy jedna skupina vyráběla dopravní prostředky z kartonových krabic, které si pomalovali barvami, a druhá skupina si zahrála na hasiče, záchranáře, policisty, dispečery a zraněné. Měli možnost si na vlastní kůži zkusit, jaké to je dostat se do krizové situace a co všechno obnáší práce všech záchranných složek. Převlékli se do reálných pracovních oděvů, mluvili do vysílačky, pokládali zraněného na nosítka a vytvářeli z vyrobených modelů účastníky provozu. Dokonce krátký sestřih s našimi aktéry i paní učitelkou natočila TV Plzeň.

Maminka jednoho z prvňáčků spolu s kolegyněmi ze Státního zdravotního ústavu zajistila pro žáky 1. a 2. třídy zajímavý program o prevenci zdravého chrupu. Program byl hravou formou provázen divadélkem a praktickou částí, jak se správně starat o své zoubky. Děti si mohly na modelech chrupu samy vyzkoušet techniku čištění a odnesly si i malý dáreček.

V pátek 11.října žáci 4. a 5. třídy absolvovali vycházku na místní hřbitov k uctění památky 150. výročí narození malíře Chodska Jaroslava Špilara. Historii všem přítomným popsal pan Alois Nolč.

Ve středu 23. října čtvrťáci a páťáci navštívili dopravní hřiště v Blovicích, kde si měli možnost vyzkoušet jako cyklisté, jak to chodí v běžném provozu na silnici. Součástí toho bylo tematické promítání s odborným výkladem a následným ověřením znalostí dopravních značek. Na tento den připadla ještě tvořivá dílna s rodiči na téma Fantastický svět. Z donesených materiálů jako plast, textil, papír a přírodniny si rodiče společně s dětmi vytvořili svá díla.

za ZŠ Šťáhlavy
Mgr. Kateřina Pražáková, Martina Pešicová