Celkem od 1. 1. 2014: 97445

Listopad a prosinec 2011 v Základní škole Šťáhlavy

2. 11. na začátku besedy o Africe žáci shlédli dokumentární film o africké přírodě a životě ve městech a na vesnicích. Potom poslouchali vyprávění o tamním životě od domorodých Afričanů. Na závěr besedy si s nimi společně zabubnovali na originální bubny různých velikostí a naučili se zazpívat dvě krátké africké lidové písně.

5. 11. obohatili žáci základní školy kulturním programem vítání nových občánků naší obce.

14.11. se ve škole uskutečnila burza dětského oblečení, sportovních potřeb a hraček. Výtěžek z akce byl věnován škole. Děkujeme organizátorovi paní Jitce Čimerové.

26. 11. připravila pro děti paní Mgr. Andrea Königsmarková velmi pěkný program „ Adventní čtení “. Dětem předčítala úryvky čtyř vánočních příběhů ze známých dětských knih. Děti k nim nakreslily ilustrace, za které dostaly sladkou odměnu. Nakonec si společně s ní vyrobily malé svíčičky. Akcí byly nadšeny nejen děti. I jejich rodiče prožívali sváteční adventní atmosféru. Všem chutnal moučník, který pro tuto příležitost upekla paní Petra Brůhová. Za všechny zúčastněné tímto oběma děkujeme.

2. 12. navštívili žáci 3. až 5. ročníku divadlo Alfa v Plzni. Představení „ Křesadlo“ na motivy pohádky H. Ch. Andersena všechny doslova nadchlo výpravou, efekty a zejména výkony herců.

5. 12. si žáci užili trochu strachu a tajemna při návštěvě Mikuláše , andělů a čertů. Nakonec přece jen všichni žáci dostali sladkou nadílku a poté se vydováděli při mikulášské diskotéce.

6. 12. všechny třídy navštívily mateřskou školu na její tradiční vyhlášené „Vánoční burze“. Školáci tu s radostí nakoupili drobné vánoční dárky a dekorace a zároveň se pozdravili s bývalými učitelkami a zaměstnanci MŠ. Základní škola vyslovuje Mateřské škole Šťáhlavy díky nejen za pozvání, ale i za celoroční spolupráci.

Celý měsíc prosinec žila základní škola přípravami na třídní vánoční besídky pro rodiče, které se uskutečnily 15. 12. 2011. Pestré programy těchto akcí pro ně byly v době tisku časopisu ještě velkým tajemstvím.

Ve středu 21. 12. v 16,15 hodin vystoupí Základní škola Šťáhlavy při tradičním „ Vánočním zpívání “ u vánočního stromu na návsi. Žáci pro širokou veřejnost zazpívají vánoční koledy. Přijměte tímto pozvání a přijďte si s nimi zazpívat a prožít krásné předvánoční chvíle.

Na závěr kalendářního roku 2011 ZŠ Šťáhlavy děkuje svému zřizovateli a sponzorům, kteří svými finančními příspěvky podporovali její činnost. Díky patří OÚ Šťáhlavy, firmě KS Europe s.r.o., firmě Metfer Trading s.r.o., ZO Českého zahrádkářského svazu Šťáhlavy a paní Aleně Kubanové. Jim i všem, kdo se o základní školu zajímají, přejí žáci a zaměstnanci radostné prožití Vánoc a v novém roce 2012 zdraví, klid a pohodu.

Za ZŠ Šťáhlavy Mgr. Jana Škardová a Mgr. Ivana Kantnerová