Celkem od 1. 1. 2014: 89225

LISTOPADOVÉ UDÁLOSTI V ZŠ ŠŤÁHLAVY

Hned 1. listopadu bylo u nás ve škole živo. Navzdory dušičkovému počasí se v prostorách školy rozprostřela rozverná nálada. Halloween byl totiž tématem projektu Proměny. Žáci tento den zažili nevšední vyučování. Do lavic usedli čarodějové, upíři, ježibaby, duchové a nejrůznější bubáci. Kreativita dětí byla opravdu výrazná. Učitelky připravily hravé počítání, veselé doplňovačky apod. Povídali jsme si také o tradicích, symbolech a významu svátku Halloween. Následující den 2. listopadu se konal již 6. školní ples. K dobré náladě, k tanci i poslechu zahrála skupina Sekvence. Bohatá tombola ani letos nezklamala. Výtěžek z plesu bude využit na další etapu úpravy školní zahrady. Poděkování patří všem, kteří si dali práci s přípravami a organizací plesu. Dále i našim žáčkům, kteří zde zazpívali a zatancovali.

6. listopadu se rozjel autobus s našimi druháky a třeťáky do plzeňského divadla Alfa. Tam děti zhlédly představení Pohádky ovčí babičky. Osobitě pojaté vyprávění pěti příběhů ovčí babičky předvedli živí herci i šité loutky. Zážitky z divadla žáci vyjádřili v českém jazyce a ve výtvarné výchově ve svých obrázcích. 7. listopadu se uskutečnil další preventivní program Státního zdravotního ústavu na téma Hygiena a správné mytí rukou. Pro žáky 1. a 2. třídy byl připraven zajímavý program v podobě promítání a následné praktické ukázky správného mytí rukou.

15. listopadu se místní sportovní hala otřásala hlukem probíhající Školní ligy miniházené. Utkání se zúčastnilo celkem pět škol - ZŠ Šťáhlavy, ZŠ Blovice, ZŠ Sedlec, ZŠ Nezvěstice a ZŠ Starý Plzenec. Za umístění se nemusejí reprezentanti naší školy vůbec stydět. Skvělé první místo si vybojovali mladší žáci a starší se umístili na čtvrtém místě. Sportovní nadšení a atmosféra nechyběly. Hrálo se hlavně v duchu radosti ze hry, i když pozornost v podobě házenkářských míčů velice potěšila. Ty budou využity v hodinách TV. Dále máme přislíbeny dresy a branky. 19. listopadu se konalo Otevřené vyučování. Rodiče měli možnost setrvat na první a druhou vyučovací hodinu u svých ratolestí ve třídách a sledovat, jak hodina probíhá. Pozorovali aktivitu, projev a zájem dětí i práci učitelů v interakci se žáky. Někteří rodiče ocenili dnešní hravou moderní výuku oproti tomu, co zažili oni v mládí. Taková slova samozřejmě potěší a jsou nad všechna vyznamenání. Zároveň se stávají motorem pro další pedagogickou práci, která není leckdy jednoduchá, avšak krásná.

za ZŠ Šťáhlavy
Mgr. Kateřina Pražáková, Martina Pešicová