NAŠE ŠKOLA | DRUŽINA | JÍDELNA | KALENDÁŘ AKCÍ | JÍDELNÍČEK | Š+Š | KE STAŽENÍ | KONTAKTY  Novinky na webu:
2020-06-19: Přidán jídelníček na týden od 22.6. do 26.6.2020.
2020-06-14: Přidán zápis ze zasedání školské rady ze dne 4.6.2020.
2020-06-14: Přidán jídelníček na týden od 15.6. do 19.6.2020.
2020-06-01: Přidán jídelníček na týden od 8.6. do 12.6.2020.
2020-05-27: Přidány informace o akcích na červen - schůzka zákonných zástupců budoucích prvňáčků a Den otevřených dveří (titulní strana, kalendář akcí).
2020-05-27: Přidán jídelníček na týden od 1.6. do 5.6.2020.
Všechny novinky...


Návštěvy:
Dnes: 2
Tento týden: 2
Celkem od 1. 1. 2014: 89225

LISTOPADOVÉ UDÁLOSTI V ZŠ ŠŤÁHLAVYHned 1. listopadu bylo u nás ve škole živo. Navzdory dušičkovému počasí se v prostorách školy rozprostřela rozverná nálada. Halloween byl totiž tématem projektu Proměny. Žáci tento den zažili nevšední vyučování. Do lavic usedli čarodějové, upíři, ježibaby, duchové a nejrůznější bubáci. Kreativita dětí byla opravdu výrazná. Učitelky připravily hravé počítání, veselé doplňovačky apod. Povídali jsme si také o tradicích, symbolech a významu svátku Halloween. Následující den 2. listopadu se konal již 6. školní ples. K dobré náladě, k tanci i poslechu zahrála skupina Sekvence. Bohatá tombola ani letos nezklamala. Výtěžek z plesu bude využit na další etapu úpravy školní zahrady. Poděkování patří všem, kteří si dali práci s přípravami a organizací plesu. Dále i našim žáčkům, kteří zde zazpívali a zatancovali.

6. listopadu se rozjel autobus s našimi druháky a třeťáky do plzeňského divadla Alfa. Tam děti zhlédly představení Pohádky ovčí babičky. Osobitě pojaté vyprávění pěti příběhů ovčí babičky předvedli živí herci i šité loutky. Zážitky z divadla žáci vyjádřili v českém jazyce a ve výtvarné výchově ve svých obrázcích. 7. listopadu se uskutečnil další preventivní program Státního zdravotního ústavu na téma Hygiena a správné mytí rukou. Pro žáky 1. a 2. třídy byl připraven zajímavý program v podobě promítání a následné praktické ukázky správného mytí rukou.

15. listopadu se místní sportovní hala otřásala hlukem probíhající Školní ligy miniházené. Utkání se zúčastnilo celkem pět škol - ZŠ Šťáhlavy, ZŠ Blovice, ZŠ Sedlec, ZŠ Nezvěstice a ZŠ Starý Plzenec. Za umístění se nemusejí reprezentanti naší školy vůbec stydět. Skvělé první místo si vybojovali mladší žáci a starší se umístili na čtvrtém místě. Sportovní nadšení a atmosféra nechyběly. Hrálo se hlavně v duchu radosti ze hry, i když pozornost v podobě házenkářských míčů velice potěšila. Ty budou využity v hodinách TV. Dále máme přislíbeny dresy a branky. 19. listopadu se konalo Otevřené vyučování. Rodiče měli možnost setrvat na první a druhou vyučovací hodinu u svých ratolestí ve třídách a sledovat, jak hodina probíhá. Pozorovali aktivitu, projev a zájem dětí i práci učitelů v interakci se žáky. Někteří rodiče ocenili dnešní hravou moderní výuku oproti tomu, co zažili oni v mládí. Taková slova samozřejmě potěší a jsou nad všechna vyznamenání. Zároveň se stávají motorem pro další pedagogickou práci, která není leckdy jednoduchá, avšak krásná.


za ZŠ Šťáhlavy
Mgr. Kateřina Pražáková, Martina Pešicová
Ⓒ 2008 - 2020 Základní škola Šťáhlavy, vytvořil Jaroslav Juha juha@juhacr.net
Provozováno v datové infrastruktuře JUHA-IP