Tvoříme nové webové stránky školy. Omlouváme se tak za případné neaktuální informace na těchto stránkách, které brzy zaniknou.

       ŠKOLA | DRUŽINA | JÍDELNA | KALENDÁŘ AKCÍ | JÍDELNÍČEK | Š+Š | KE STAŽENÍ | KONTAKTY  Novinky na webu:
2023-11-23: Na úvodní stránce naleznete informace k plánované stávce.
2023-11-09: Zveme všechny na Pozdimní koncert 2023 s první ochutnávkou tónů zrekonstruovaných šťáhlavských varhan. Více informací na úvodní stránce.
2023-10-24: Na úvodní stránce naleznete jízdní řád akce "Trolejbus plný hudby".
2023-10-20: Zveřejnili jsme záznam z představení Šíleně smutná princezna. K okamžitému přehrání na úvodní stránce, ke stažení v plné kvalitě v sekci Ke stažení > Videa.
2023-10-16: Zveme všechny na 8. školní bál a Trolejbus plný hudby. Více info na úvodní stránce www.zsstahlavy.cz
2023-10-05: Přinášíme vám záznam ze šťáhlavské Noci kostelů 2023 a vystoupení děti ZŠ. On-line ke zhlédnutí na úvodní stránce školy, nebo v sekci Ke stažení > Videa k dispozici v plné kvalitě.
Všechny novinky...


Návštěvy:
Dnes: 5
Tento týden: 220
Celkem od 1. 1. 2014: 142858

LISTOPADOV UDLOSTI V Z HLAVYHned 1. listopadu bylo u ns ve kole ivo. Navzdory duikovmu poas se v prostorch koly rozprostela rozvern nlada. Halloween byl toti tmatem projektu Promny. ci tento den zaili nevedn vyuovn. Do lavic usedli arodjov, upi, jeibaby, duchov a nejrznj bubci. Kreativita dt byla opravdu vrazn. Uitelky pipravily hrav potn, vesel doplovaky apod. Povdali jsme si tak o tradicch, symbolech a vznamu svtku Halloween. Nsledujc den 2. listopadu se konal ji 6. koln ples. K dobr nlad, k tanci i poslechu zahrla skupina Sekvence. Bohat tombola ani letos nezklamala. Vtek z plesu bude vyuit na dal etapu pravy koln zahrady. Podkovn pat vem, kte si dali prci s ppravami a organizac plesu. Dle i naim km, kte zde zazpvali a zatancovali.

6. listopadu se rozjel autobus s naimi druhky a teky do plzeskho divadla Alfa. Tam dti zhldly pedstaven Pohdky ov babiky. Osobit pojat vyprvn pti pbh ov babiky pedvedli iv herci i it loutky. Zitky z divadla ci vyjdili v eskm jazyce a ve vtvarn vchov ve svch obrzcch. 7. listopadu se uskutenil dal preventivn program Sttnho zdravotnho stavu na tma Hygiena a sprvn myt rukou. Pro ky 1. a 2. tdy byl pipraven zajmav program v podob promtn a nsledn praktick ukzky sprvnho myt rukou.

15. listopadu se mstn sportovn hala otsala hlukem probhajc koln ligy minihzen. Utkn se zastnilo celkem pt kol - Z hlavy, Z Blovice, Z Sedlec, Z Nezvstice a Z Star Plzenec. Za umstn se nemusej reprezentanti na koly vbec stydt. Skvl prvn msto si vybojovali mlad ci a star se umstili na tvrtm mst. Sportovn naden a atmosfra nechybly. Hrlo se hlavn v duchu radosti ze hry, i kdy pozornost v podob hzenkskch m velice potila. Ty budou vyuity v hodinch TV. Dle mme pislbeny dresy a branky. 19. listopadu se konalo Oteven vyuovn. Rodie mli monost setrvat na prvn a druhou vyuovac hodinu u svch ratolest ve tdch a sledovat, jak hodina probh. Pozorovali aktivitu, projev a zjem dt i prci uitel v interakci se ky. Nkte rodie ocenili dnen hravou modern vuku oproti tomu, co zaili oni v mld. Takov slova samozejm pot a jsou nad vechna vyznamenn. Zrove se stvaj motorem pro dal pedagogickou prci, kter nen leckdy jednoduch, avak krsn.


za Z hlavy
Mgr. Kateina Prakov, Martina Peicov
Ⓒ 2008 - 2023 Základní škola Šťáhlavy, vytvořil Jaroslav Juha juha@juhacr.net
Provozováno v datové infrastruktuře JUHA-IP