Celkem od 1. 1. 2014: 97446

Zahájení nového školního roku v Základní škole Šťáhlavy

Ve čtvrtek 1. září byl v ZŠ Šťáhlavy zahájen školní rok 2011/2012. Škola přivítala celkem 69 žáků, z toho 22 dívky a 47 chlapců. Do lavic v první třídě usedlo 18 nových žáčků. Bylo otevřeno jedno oddělení školní družiny. Ke školnímu stravování se přihlásili 62 žáci.

V tomto školním roce nabídla škola žákům rozšířenou nabídku osmi zájmových kroužků. K tradičním kroužkům Orientální tance, Sportovní hry, Šikovné ruce a Mladý zdravotník přibyly kroužky Výtvarná výchova, Keramika, Flétna a Sportovní hry pro nejmenší. Někteří žáci projevili zájem o více kroužků. Celkem se přihlásili 92 žáci.

Měsíc září nebyl jen ve znamení nových školních povinností a učení.

Ve druhé třídě byla 13. září policistou ČR zahájena celoroční bezpečnostně preventivní akce AJAX.

Žáci všech ročníků navštívili 23. září Výstavu ovoce, zeleniny a rostlin, kterou uspořádali pro veřejnost členové ZO Českého zahrádkářského svazu Šťáhlavy. Výstava byla pro žáky velmi přínosná. Prohlédli si velké množství rozličných druhů a odrůd ovoce a zeleniny. Z rostlin je zaujaly hlavně ty masožravé a nádherné kaktusy. Každý žák si na památku odnesl malý kaktus.

Pro další zážitky zamířili žáci dne 26. září do ZOO Plzeň. Profesionální průvodkyně provedla mladší děti expozicí Afrika a starší žáky úsekem věnovaným české řece. Završením příjemného výletního dne byla školní odpolední akce Zvířecí olympiáda. Soutěžní dvojice žák a rodič absolvovaly šest sportovně zábavných disciplin. Nadšení sportovci završili toto klání skupinovými zvířecími pokřiky.

Kdo se chce dozvědět více o základní škole a dalších školních akcích, najde informace a fotodokumentaci na adrese zsstahlavy.juhacr.net.

Za ZŠ Šťáhlavy Mgr. Ivana Kantnerová a Mgr. Jana Škardová