NAŠE ŠKOLA | DRUŽINA | JÍDELNA | KALENDÁŘ AKCÍ | JÍDELNÍČEK | Š+Š | KE STAŽENÍ | KONTAKTY  Novinky na webu:
2020-09-23: Přidán jídelníček na týden od 29.9. do 2.10.2020.
2020-09-19: Přidány fotografie z 1. školního dne.
2020-09-15: Aktualizován provozní řád ŠJ.
2020-09-15: Přidán jídelníček na týden od 21.9. do 25.9.2020.
2020-09-14: Přidán nový termín focení prvňáčků.
2020-09-08: Aktualizován kalendář akcí na měsíc září, aktualizován kalendář na aktuální týden (titulní strana).
Všechny novinky...


Návštěvy:
Dnes: 15
Tento týden: 40
Celkem od 1. 1. 2014: 97446

Nový školní rok v ZŠ ŠťáhlavyI během letošních prázdnin prošla naše škola některými změnami a úpravami: vybudování plynové kotelny, výmalba 1. třídy a části chodeb, stavební práce pro zvětšení prostoru žákovské šatny. Z venkovních úprav přibyl chodník k pergole, byly upraveny svody dešťové vody. Již v červnu započaly práce na úpravě školní zahrady – v 1. etapě vznikly v prostoru vedle školní jídelny nové záhony, na kterých budou žáci od jara „zahradničit“, dále bylinková spirála a záhony s okrasnými keři, bylinami, travinami a ohniště s lavičkami.

Vše opět začalo 3. září, kdy do školních lavic poprvé usedlo rekordních 27 žáků. I se svými rodiči se těžko vměstnali do prostoru své třídy. Po slavnostním zahájení a přivítání si prvňáčci odnesli plné aktovky učebnic, sešitů a školních potřeb. I v ostatních třídách bylo jen krátké přivítání, naplno vše propuklo od úterý.

Naši školu v letošním školním roce navštěvuje 125 žáků v 5 třídách, i letos fungují 3 oddělení školní družiny. Přivítali jsme mezi sebou 3 nové zaměstnankyně na pozicích školní asistentky, pomocné kuchařky a uklízečky.

V pátek 7. 9. jako každoročně navštívili naši žáci výstavu výpěstků ovoce a zeleniny pořádanou místní organizací zahrádkářů. K výzdobě infocentra přispěli naši žáci i děti z MŠ svými výtvarnými pracemi.

Ve 2. školním týdnu si žáci všech tříd opět připomněli, jak třídit odpad. Pod vedením lektorky v pořadu „Tonda obal na cestách“ si v krátkých fi lmových ukázkách ujasnili proces recyklace plastu, skla a papíru.

Žáci 2. a 3. ročníku zahájili plavecký výcvik netradičně na podzim, a tak rozplavaní z letošního horkého léta se přesunuli do prostor plaveckého bazénu v Plzni na Slovanech.

Novinkou nejen pro děti a jejich rodiče bylo „Kino na kolečkách“, které na školní zahradě promítlo českou komedii „Špunti na vodě“. I když nás v dopoledních hodinách počasí pozlobilo deštěm, nakonec jsme se sešli v hojném počtu a užili si páteční večer.

Na závěr upozorňujeme veřejnost na sběr elektroodpadu, který se uskuteční po celý listopad na školní zahradě.


za ZŠ Šťáhlavy
Mgr. Hana Radová
Mgr. Hana Šťovíčková
Ⓒ 2008 - 2020 Základní škola Šťáhlavy, vytvořil Jaroslav Juha juha@juhacr.net
Provozováno v datové infrastruktuře JUHA-IP