Celkem od 1. 1. 2014: 89223

ZÁŘIJOVÉ UDÁLOSTI V ZŠ ŠŤÁHLAVY

Letošní školní rok 2019/2020 byl zahájen v pondělí 2. září. Paní učitelka Mgr. Hana Šťovíčková letos přivítala do své třídy 17 prvňáčků, z toho 11 dívek a 6 chlapců. Děti, rodiče i prarodiče byli seznámeni se spoustou důležitých informací týkajících se chodu školy. Pro mnohé malé školáky to jistě vyžadovalo větší soustředění, za což si zasloužily dárečky od dodavatele ovoce a zeleniny do škol Bovys v podobě desek a samolepek na sešity a od Policie ČR Balíček pro prvňáčky v rámci nového projektu „Bezpečně s Leopoldem“. Na děti v lavicích čekaly pracovní sešity, které je budou provázet v průběhu celého roku, dále pexeso na oslavu výročí obce 780 let. Slavnostní uvítání prvňáčků si nenechali ujít také zástupci obce, kteří darovali dětem kufříky od Ekokom s užitečnými potřebami.

V pátek 13. 9. 2019 všichni žáci školy navštívili výstavu, která se konala v místním infocentru. Žáci se podíleli na výstavě výzdobou výtvarných prací. Mezi vystavovateli se také objevila jména našich žáků, což nás moc potěšilo. Kromě vystavované ukázkové zeleniny, ovoce, květin, kaktusů a sukulentů děti velice zaujal pan Lodl z vedlejší obce Lhůta, který našim žákům poutavě vyprávěl o včelstvech, medu, o jeho výrobě a všech pomůckách. V jeho koutku byly k vidění veškeré jeho výrobky. Výstava se nám i dětem moc líbila, poznatky propojíme ve výuce. Žáci dostali jako dáreček sladké jablíčko nebo švestku. Starší žáky výpěstky zaujaly natolik, že si je mnozí z nich fotografovali.

V letošním školním roce škola žákům nabízí řadu volnočasových aktivit. Z deseti zájmových kroužků jsou tři nově otevřené – logopedie, gymnastika a kroužek logiky. Mimoškolní činnost je stále obohacena o možnost půjčování knih v naší školní knihovně.

I letos na žáky čeká řada zajímavých doplňkových akcí. Také se mohou těšit každý měsíc na netradiční úkol v rámci celoškolního projektu „Proměny“.

Závěrem všem dětem přejeme do nového školního roku hodně radosti, pěkné známky, dobrou náladu a prima kamarády.

za ZŠ Šťáhlavy
Mgr. Kateřina Pražáková