Tvoříme nové webové stránky školy. Omlouváme se tak za případné neaktuální informace na těchto stránkách, které brzy zaniknou.

       ŠKOLA | DRUŽINA | JÍDELNA | KALENDÁŘ AKCÍ | JÍDELNÍČEK | Š+Š | KE STAŽENÍ | KONTAKTY  Novinky na webu:
2024-01-29: Hledáme kuchařku do školní jídelny. Více informací naleznete na titulní stránce a v sekci Pracovní příležitosti.
2024-01-05: Na titulní stránce a v sekci "Škola" jsme zveřejnili informace k zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2024/2025.
2023-12-22: Na titulní stránce naleznete záznam pásma koled, pořízeného žáky 3 - 5. ročníku.
2023-11-23: Na úvodní stránce naleznete informace k plánované stávce.
2023-11-09: Zveme všechny na Pozdimní koncert 2023 s první ochutnávkou tónů zrekonstruovaných šťáhlavských varhan. Více informací na úvodní stránce.
2023-10-24: Na úvodní stránce naleznete jízdní řád akce "Trolejbus plný hudby".
Všechny novinky...


Návštěvy:
Dnes: 33
Tento týden: 258
Celkem od 1. 1. 2014: 147083

LEDNOV UDLOSTI V Z HLAVYVen teni, s prvnm novoronm slem novin pijmte jet jednou od ns jmnem Z hlavy pn veho dobrho, pevn zdrav, radost, klid a pohodu po cel rok 2017.

Na konci msce prosince 2016 byla ukonena 1. fze rekonstrukce fasdy vech t budov zkladn koly. Po odstrann leen a krycch fli se kola poprv ukzala vem, kte netrpliv ekali na to, jak bude kola v novm kabt vypadat. Oranovo-bov fasda s velkm npisem a slicemi kole moc slu. Vechny kolemjdouc i projdjc obany zrealizovan promna koly jist potila a nikdo ji nebude muset zkladn kolu v obci hledat.

V ter 3. 1. se ci vrtili po vnonch przdninch plni zitk zptky do kolnch lavic. Podlili se s ostatnmi o sv dojmy z vnonch svtk, vyprvli, jak drky na- li pod stromekem, jak spolen s rodii oslavili pchod novho roku 2017. Zkrtka bylo toho spoustu, o em chtli mluvit ped ostatnmi spoluky.

Aby i jejich vstup do novho roku byl co nejastnj, navtvili nai kolu ti krlov a popli vem hodn zdrav, tst, spokojenosti a spch. Potom jsme se ji vrhli do bn prce a povinnost.

V prvn polovin ledna 2017 se koln druina zapojila do 5. ronku projektu Snhulci pro Afriku, jeho clem je pomoci dtem v Africe dostat se ke vzdln. Pi jednorzov akci v celorepublikovm rozsahu postavili ci z 1., 2. a 3. oddlen D celkem 21 snhulk. Akce se zastnilo 62 ky a k. Celkem pispli stkou 1750,- K na pepravu nepouvanch jzdnch kol do Afriky. Uvdomili si toti, e bez tohoto dopravnho prostedku nemohou africk dti pekonvat mnohakilometrov vzdlenosti, kter je od kol dl. Pspvkem na dopravu kol nae dti a jejich rodie pomohli svm africkm vrstevnkm.

Protoe nm leton zima opravdu dopv dostatek snhu, vyuili jsme tto pzn v rmci hodin tlesn vchovy k dovdn na snhu, bobovn, stavbm veho monho, co se d ze snhu uplcat. A tak se nae koln zahrada promnila v hotov snhov krlovstv. V rmci celoronho projektu Barevn rok byl na pondl 16. 1. vyhlen pro dti epicov den. Po kole se to hemilo nejen bnmi epicemi, ale i velmi originlnmi pokrvkami hlavy. Nechybly pirtsk a kovbojsk klobouky, vojensk helmy, okejsk helmy, slamky a dal modely. Ani pan uitelky nestly opodl. Nejvtipnj pokrvku hlavy pedvedla pan uitelka Lffelmannov (viz foto).

V ter 31. 1. vichni ci obdreli za sv plron snaen pololetn vysvden, nkdo byl spokojen vce, nkdo mn. Do dal prce vem pejeme hodn spch, radosti a trp- livosti.


za Z hlavy
Mgr. Hana Radov a Mgr. Ivana Kantnerov
Ⓒ 2008 - 2024 Základní škola Šťáhlavy, vytvořil Jaroslav Juha juha@juhacr.net
Provozováno v datové infrastruktuře JUHA-IP