Tvoříme nové webové stránky školy. Omlouváme se tak za případné neaktuální informace na těchto stránkách, které brzy zaniknou.

       ŠKOLA | DRUŽINA | JÍDELNA | KALENDÁŘ AKCÍ | JÍDELNÍČEK | Š+Š | KE STAŽENÍ | KONTAKTY  Novinky na webu:
2023-11-23: Na úvodní stránce naleznete informace k plánované stávce.
2023-11-09: Zveme všechny na Pozdimní koncert 2023 s první ochutnávkou tónů zrekonstruovaných šťáhlavských varhan. Více informací na úvodní stránce.
2023-10-24: Na úvodní stránce naleznete jízdní řád akce "Trolejbus plný hudby".
2023-10-20: Zveřejnili jsme záznam z představení Šíleně smutná princezna. K okamžitému přehrání na úvodní stránce, ke stažení v plné kvalitě v sekci Ke stažení > Videa.
2023-10-16: Zveme všechny na 8. školní bál a Trolejbus plný hudby. Více info na úvodní stránce www.zsstahlavy.cz
2023-10-05: Přinášíme vám záznam ze šťáhlavské Noci kostelů 2023 a vystoupení děti ZŠ. On-line ke zhlédnutí na úvodní stránce školy, nebo v sekci Ke stažení > Videa k dispozici v plné kvalitě.
Všechny novinky...


Návštěvy:
Dnes: 44
Tento týden: 215
Celkem od 1. 1. 2014: 142853

LEDEN VE KOLEVnon as byl na na kole zakonen v ptek 5. 1. pchodem T krl. Kapar s Melicharem a Baltazarem navtvili vechny tdy a popli km hodn zdrav a tst. Nad dvee vech td napsali npis KMB2018. 6. 1. je svtek T krl a pi tomto svtku bylo zvykem ehnat obydl a nade dvee pst posvcenou kdou ti psmena KMB. Ta ti psmena znamenala zkratku pro vtu: Christus (K) mansionem (M) benedicat (B) Kristus a obydl ehn po cel rok, proto se za tet kek pe letopoet. Ti kky symbolizuj Nejsvtj Trojici Otce, Syna a Ducha Svatho. Nejsou to tedy znamnka plus mezi inicilami. Dnem T krl zan Masopust. V masopustn dob podme ve kole pravideln makarn karneval, z jeho dn vm pineseme informace v ptm sle. 5. 1. nai kolu tak navtvil Bovsek maskot fi rmy Bovys, kter dodv do koly produkty k projektu Ovoce, zelenina & mlko do kol. Bovsek ml pipraveno nkolik sout a na zvr sv nvtvy dtem rozdval drobn dreky.

22. 1. p. V. Dubnika a Z. Lahoda navtvili dti ve koln druin se svm poadem Normln nezpvm. Interaktivn poad sloen vhradn z jejich vlastn tvorby seznmil dti s tm, jak vznik psnika. Autorsk dvojice Dubnika Lahoda tvo originln psniky zaloen na hravch textech a chytlav melodick muzice. Na konci velmi pknho poadu si sloily dti vlastn psniku a zpval si v druin opravdu kad.

22. 1. ci druhho a tetho ronku ukonili deset lekc plaveckho vcviku a obdreli Mokr vysvden.

To prav vysvden dostali vichni ci ve stedu 31. 1. a za jejich plron prci jim byly tak odmnou pten jednodenn przdniny. Na jarn przdniny, kter zanaj 19. 2. se vichni t ji te.


Za Z hlavy Mgr. Alena Lffelmannov a Jitka imerov
Ⓒ 2008 - 2023 Základní škola Šťáhlavy, vytvořil Jaroslav Juha juha@juhacr.net
Provozováno v datové infrastruktuře JUHA-IP