Celkem od 1. 1. 2014: 97444

LEDEN VE ŠKOLE

Vánoční čas byl na naší škole zakončen v pátek 5. 1. příchodem Tří králů. Kašpar s Melicharem a Baltazarem navštívili všechny třídy a popřáli žákům hodně zdraví a štěstí. Nad dveře všech tříd napsali nápis K†M†B†2018. 6. 1. je svátek Tří králů a při tomto svátku bylo zvykem žehnat obydlí a nade dveře psát posvěcenou křídou tři písmena K†M†B†. Ta tři písmena znamenala zkratku pro větu: Christus (K) mansionem (M) benedicat (B) – Kristus ať obydlí žehná po celý rok, proto se za třetí křížek píše letopočet. Tři křížky symbolizují Nejsvětější Trojici – Otce, Syna a Ducha Svatého. Nejsou to tedy znaménka plus mezi iniciálami. Dnem Tří králů začíná Masopust. V masopustní době pořádáme ve škole pravidelně maškarní karneval, z jehož dění vám přineseme informace v příštím čísle. 5. 1. naši školu také navštívil Bovýsek – maskot fi rmy Bovys, která dodává do školy produkty k projektu Ovoce, zelenina & mléko do škol. Bovýsek měl připraveno několik soutěží a na závěr své návštěvy dětem rozdával drobné dárečky.

22. 1. p. V. Dubnička a Z. Lahoda navštívili děti ve školní družině se svým pořadem „Normálně nezpívám“. Interaktivní pořad složený výhradně z jejich vlastní tvorby seznámil děti s tím, jak vzniká písnička. Autorská dvojice Dubnička – Lahoda tvoří originální písničky založené na hravých textech a chytlavé melodické muzice. Na konci velmi pěkného pořadu si složily děti vlastní písničku a zpíval si v družině opravdu každý.

22. 1. žáci druhého a třetího ročníku ukončili deset lekcí plaveckého výcviku a obdrželi Mokré vysvědčení.

To pravé vysvědčení dostali všichni žáci ve středu 31. 1. a za jejich půlroční práci jim byly také odměnou páteční jednodenní prázdniny. Na jarní prázdniny, které začínají 19. 2. se všichni těší již teď.

Za ZŠ Šťáhlavy Mgr. Alena Löffelmannová a Jitka Čimerová