Celkem od 1. 1. 2014: 97444

LEDNOVÉ UDÁLOSTI V ZŠ ŠŤÁHLAVY

Po vánočních prázdninách 6.1.2020 děti opět naskočily do školního koloběhu, a to hned ve sváteční den Tří králů. Žáci páté třídy si pod vedením třídní paní učitelky připravili pro ostatní třídy malé překvapení ve formě divadelního představení doplněného zpěvem známé vánoční koledy My tři králové. Při svém odchodu napsali na stěnu nebo dveře křídou nápis K+M+B 2020, který chápeme jako požehnání obydlí nebo místu, jak to bylo v historii zvykem. Žáci měli své převleky promyšlené do detailů, nechybělo ani kadidlo, myrha a vyrobené zlato.

Ve středu 15.1. do naší školy dorazila odbornice na zdravou výživu v rámci projektu Zdravá pětka. Ten byl připraven pro 3., 4. a 5. třídu. Prostřednictvím zábavné deskové hry, kdy byli rozděleni do skupinek, se žáci dozvěděli základy o zdravé výživě. Pochopili správnou skladbu potravin „na talíři“ na celý den. Naučili se, k čemu jsou důležité bílkoviny, vitamíny a pitný režim. Za odměnu dostala každá skupina deskovou hru Monopoly a knížku s recepty na zdravé svačiny. V pátek 17.1. se opět konalo další kolo v miniházené, kde naše dva týmy obsadily poprvé dvě přední místa. Z tohoto umístění měly ohromnou radost zvláště proto, že s každým kolem postupují výše.

Ve čtvrtek 23.1. jsme zde měli třídy plné malých zelených mužíčků, na tento den totiž připadl Projekt na téma Mimozemšťan. Mimo to, že se děti oblékly do různých převleků, paní učitelky vnesly téma o vesmíru i formou doplňovaček, čtení odborných textů, promítáním a prací ve skupinách. Pro děti byl tento den velkým zpestřením, některé vydržely v kostýmu celé vyučování.

za ZŠ Šťáhlavy
Mgr. Kateřina Pražáková Martina Pešicová